Projekt EVVOLUCE - na úvodní stránku Anglická verze Německá verze Projekt EVVOLUCE - na úvodní stránku
otevřít galerii

Aktuality

animace - hlouček
zpět

Pilotní pobytový kurz na Vávrovce / 15.10.2010

ilustrační foto

Outdoorová základna Vávrovka  poblíž Veselí nad Lužnicí a její nádherné okolí, které tvoří rozsáhlé smíšené lesy a soustava rybníků, se stala ideální kulisou pro testování pobytového kurzu. Jeho cílem bylo, žákům přístupnou formou zážitkové pedagogiky, uvádět vybrané okruhy průřezových témat do praktického života.

Odvahu vydat se na milost záludnému týmu lektorů projektu Evvoluce nalezli žáci 6. B ze ZŠ a MŠ Tábor, Helsinská. Náročný program, plný nečekaných událostí a dramatických zvratů zvládli šesťáci, které vždy v pravý čas podpořil obětavý pedagogický doprovod, na čistou výbornou.

Pozitivní reakce zúčastněných žáků jsou dobrým znamením, že obdobné akce se mohou stát vítaným doplňkem běžného vyučování.

Úkolem lektorského týmu projektu je tedy vytvoření dostatečně propracovaných metodických materiálů, které budou sloužit všem školám kdekoliv v republice. Učitelé si pak s jejich pomocí budou moci takový kurz zrealizovat sami, svými silami a na jakémkoli místě.

Na fotografie z pobytového kurzu se můžete podívat v naší galerii.

Josef Makoč

otevřít aktuality patička stránky
patička stránky evropský sociální font v ČR - otevřít www stránku evropská unie -  otevřít www stránku ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovi -   otevřít www stránku op  - vzdělávání pro konkurenceschopnost - otevřít www stránku